Nieprzerwanie od 2002r, piłkarze drużyny z Bawarii jeżdżą samochodami Audi. Natomiast od roku 2011, Audi jest partnerem strategicznym FC Bayern München AG. Klub dostał do dyspozycji pięćdziesiąt nowiutkich aut wprost z fabryki z Ingolstadt.

Piłkarze mogli wybierać z całej gamy modeli Audi. Jak to zazwyczaj bywa, decydowali się na te najbardziej sportowe modele. Ośmiu zawodników wybrało Audi RS7 i tym samym zostało ono, najpopularniejszym modelem w drużynie. Jeździć nim będą m.in. Robert Lewandowski, Franck Ribéry, Mario Götze i Javier Martínez. Zaraz za RS7 znalazło się RS6, za sterami którego zasiądą między innymi Xabi Alonso, Manuel Neuer i trener Pep Guardiola.

Mistrzowie boiska mieli również możliwość spotkać się z mistrzami kierownicy i zaliczyć przejażdżkę wyścigowym TT, znanym z wyścigów Audi Sport TT Cup, po torze w Neuburgu. Tom Kristensen (9-krotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Le Mans) zabrał Thomasa Mullera i Roberta Lewandowskiego, natomiast Mario Gotze i David Alaba pojechali z Markusem Winkelhockiem. Piłkarze Bayernu wzięli także udział w Audi driving experience. Mogli tam udoskonalić sztukę prowadzenia samochodu za kierownicą Audi R8. Do jazdy w terenie mieli do dyspozycji Audi Q7.

Zdjęcie: Audi AG