Rodzina modeli Q już niebawem się powiększy. Niemiecki producent potwierdził, że Q8 i Q4 trafią do produkcji odpowiednio w roku 2018 i 2019.

Nowe modele, będące uzupełnieniem floty SUV Audi, produkowane będą w Europie. Q8 to SUV segmentu premium o wyglądzie coupe, który wyposażono w najnowsze technologie, systemy wspomagania i rozrywki.  Q8 trafi na linię produkcyjną obok Audi Q7 w Audi Bratislava Plant. Słowacka fabryka produkuje od 2005r model Q7, z którym to Q8 dzieli swoją konstrukcję. Model z napędem quattro, mierzy ponad 5 metrów długości, przy rozstawie osi równym 3 metry, szerokości 2,04 metra i wysokości 1,7 m.

 

W 2019r rozpocznie się produkcja Audi Q4, w fabryce Audi w Győr na Węgrzech. Dołączy do modelu Audi Q3, które będzie produkowany tam od 2018 roku. Ten zupełnie nowy model wprowadza cztery pierścienie do segmentu samochodów Compact Utility Vehicles (CUV). Oba SUV-y mają być sportową alternatywą w ofercie Audi. Model Q8 będzie flagowym SUV-em producenta samochodów, podczas gdy Q4 znajdzie swoje miejsce między pomiędzy modelami Q3 i Q5.
 
„Będziemy integrować dwa zupełnie nowe modele Q, do istniejącej sieci produkcyjnej, a tym samym zwiększymy naszą konkurencyjność w niezwykle ważnym segmencie”, mówi dr Hubert Waltl, szef produkcji i logistyki.
Foto: Audi AG