Jeżeli dla kogoś Audi A8 w wersji Long to za mało, wtedy producent zabiera się do pracy i po roku prezentuje wersję Extended. Wersja ta jest o ponad 1m dłuższa od wersji Long i mierzy 6,36m, a rozstaw osi wynosi 4,22m. Auto pokryto metalicznym lakierem Moonlight Blue. Ma sześcioro drzwi i sześć indywidualnych miejsc siedzących.

Reflektory i światła tylne posiadają małe, dodatkowe światła obrysowe, przewidziane przepisami prawa dla pojazdów tej długości. Pojazd stworzono na specjalne życzenie jednego z klientów. Prace nad tym wyjątkowym projektem trwały prawie rok. Tak zaawansowane modyfikacje, wiązały się ze znacznym wzmocnieniem konstrukcji, co zaowocowało wzrostem masy całkowitej pojazdu z 1880kg do 2418kg.

Limuzynę napędza doładowana, 3-litrowa jednostka V6 TFSI, o mocy 310KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 440Nm, który dostępny jest w zakresie 2900-4750 obr./min. Za pośrednictwem ośmio-biegowej automatycznej skrzyni biegów, moment przenoszony jest na obie osie. Producent zapewnia, że pierwsza “setka” na prędkościomierzu pojawia się po 7,1s. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250km/h.

Aby zatrzymać tego kolosa, potrzebny jest odpowiedni zestaw hamulcowy. Dlatego też zastosowano wydajne hamulce montowane w modelu S8, które kryją się w 19 calowych felgach. We wnętrzu znajdziemy sześć komfortowych foteli, obszytych skórą Valcona w kolorze aksamitnego beżu. Niezależnie od tego, który fotel zajmiemy, będzie nam równie komfortowo i wygodnie. Wersją Extended, spokojnie i komfortowo może podróżować sześć dorosłych osób.

Materiały użyte do wykończenia wnętrza oraz ich spasowanie jest jak zwykle na najwyższym poziomie, do czego Audi już nas przyzwyczaiło. Skórzana tapicerka oraz elementy wnętrza idealnie współgrają z drewnianym i aluminiowym wykończeniem. Idealnym dopełnieniem tego wszystkiego, jest 2,4-metrowy, panoramiczny dach. Fotele drugiego i trzeciego rzędu, sterowane są elektrycznie. Dodatkowo dla pasażerów zasiadających w ostatnim rzędzie, przewidziano specjalną konsolę centralną, wyświetlacz systemu multimedialnego oraz lodówkę.Auto wzbudziło bardzo duże zainteresowanie i producent otrzymał już zamówienia na kolejne egzemplarze modelu A8 w wersji Extended.

Foto: Audi AG